FOTBAL EUROPEAN. SPECTACOL pe săturate în derby-ul Arsenal - Liverpool. 6 goluri MARCATE și răsturnări INCREDIBILE de situație

Arsenal Londra și FC Liverpool au încheiat la egalitate, scor 3-3, confruntarea disputată, vineri, în etapa a 19-a a campionatului Angliei.

Arsenal Londra a remizat, vineri, pe teren propriu, în fața celor de la Liverpool (scor 3-3), într-o confruntare ce a contat pentru runda a 19-a din Premier League. Oaspeții au deschis scorul prin Philippe Coutinho (26) și și-au dublat avantajul în repriza a doua, datorită lui Mohamed Salah (52). „Tunarii” au revenit incredibil și au punctat de 3 ori, grație lui Alexis Sanchez (53), Granit Xhaka (56) și Mesut Ozil (58). Scorul final a fost stabilit după reușita lui Roberto Firmino, din minutul 71.

Arsenal se află pe locul al 5-lea, cu 34 de puncte, în timp ce FC Liverpool ocupă cea de-a 4-a poziție, cu 35 de puncte.