FOTBAL EUROPEAN. Nu toți jucătorii români au luat calea Golfului Perisc. Un „tricolor” a debutat cu gol în Primera Divison!

Florin Andone, jucătorul echipei Cordoba, a debutat, în această seară, în campionatul Spaniei, și a înscris un gol în partida câștigată de formația sa, pe teren propriu, cu Granada, scor 2-0

Florin Andone (21 de ani) a debutat în campionatul Spaniei și a fost titularizat, luni seară, la Cordoba, în partida cu Granada, ce a contat pentru runda a 17-a din Primera Division. Gazdele au câștigat cu scorul de 2-0, iar atacantul român a înscris în minutul 44, după ce Ghilas deschisese scorul în minutul 16. Andone a jucat până în minutul 82, atunci când a fost înlocuit cu Xisco. În luna decembrie a anului trecut, fotbalistul „tricolor” marcase primul meci în tricoul Cordobei, într-un joc din Cupa Spaniei, disputat tot contra celor de la Granada.