FOTBAL EUROPEAN. Manchester City a învins-o pe Manchester United, Pep Guardiola a câștigat DUELUL cu Jose Mourinho

Manchester City s-a impus cu scorul de 2-1, în partida jucată, sâmbătă, pe „Old Trafford”, în cadrul etapei a 4-a din Premier League.

Manchester City a câștigat cu scorul de 2-1 partida disputată, sâmbătă, în runda a 4-a din Premier League, împotriva concitadinilor de la Manchester United. Pe „Old Trafford”, „cetățenii” au deschis scorul în minutul 15, prin Kevin De Bruyne, și și-au dublat avantajul după reușita lui Kelechi Iheanacho (36). Gazdele au redus din diferență în finalul primei părți, prin Zlatan Ibrahimovici. În repriza a doua nu s-a mai marcat, și astfel Pep Guardiola s-a impus în fața lui Jose Mourinho la primul duel direct din Anglia. City se află pe primul loc, cu 12 puncte, United a adunat 9 puncte.