FOTBAL EUROPEAN. Liverpool a fost oprită din cursa FORMIDABILĂ. „Cormoranii” au remizat în fața celor de la Cheslea Londra

Chelsea Londra și FC Liverpool au încheiat nedecis, scor 1-1, meciul disputat, sâmbătă, pe „Stamford Bridge”, în etapa a 7-a a Premier League.

Chelsea și FC Liverpool și-au împărțit câte un punct, la finalul confruntării găzduite, sâmbătă, de arena „Stamford Bridge”. Cele două echipei au încheiat la egalitate, scor 1-1, în etapa a 7-a din Premier League, după ce Eden Hazard a deschis scorul în minutul 25, pentru gazde, iar Daniel Sturridge a egalat pentru oaspeți în minutul 89. Liverpool bifase șase victorii în primele șase runde ale campionatului. Tot sâmbătă, Manchester City s-a impus pe teren propriu, în fața celor de la Brighton (2-0), goluri marcate de Sterling (29) și Aguero (65). În clasament, City și Liverpool se află pe primele două puncte, la egalitate de puncte - 19.