FCSB a umilit-o pe Hermannstadt. „Roș-albaștrii” nu au mai pierdut din august

FCSB a urcat pe loc de paly-off și a ajuns la 7 meciuri fără înfrângere în Liga I

FCSB continuă să se descurce în campionat, cu Bogdan Argeș Vintilă pe banca tehnică. Sâmbătă, în etapa a 14-a, „roș-albaștrii” au câștigat lejer, în deplasare, cu Hermannstadt, scor 2-0. Florinel Coman a deschis scorul în minutul 39, Adi Popa a dublat avantajul până a pauză. În repriza a doua, Florinel Coman a realizat „dubla” (51), Harlem Gnohere și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor (72).

În ultimele secunde, Bozhidar Chorbadzhiyski a fost eliminat pentru cumul de cartonașe și FCSB a rămas în inferioritate numerică. Echipa lui Bogdan Argeș Vintilă a urcat pe loc de play-off (5, cu 21 de puncte) și este neînvinsă de la data de 25 august, atunci când a cedat la Mediaș cu 0-4. „Roș-albaștrii” au 7 meciuri fără eșec.