FOTBAL EUROPEAN. FC Barcelona, victorie DRAMATICĂ la Valencia. Luis Suarez și Neymar au fost loviți în cap cu o sticlă

FC Barcelona s-a impus cu scorul de 3-2 în partida disputată, cu Valencia, într-o partidă jucată, sâmbătă, în cadrul etapei a 9-a, din Primera Division.

FC Barcelona a câștigat greu confruntarea cu Valencia, scor 3-2, în etapa a 9-a a campionatului Spaniei. Catalanii au deschis scorul în prima repriză, prin Lionel Messi (22), dar „liliecii” au revenit în partea secundă, datorită reușitelor lui El Haddadi (52) și Rodrigo Moreno (56). Apoi, catalanii au egalat prin Luis Suarez, în minutul 62, și au obținut victoria după ce Lionel Messi a transformat o lovitură de la 11 metri, în minutul 90+4. În momentele bucuriei oaspeților, o sticlă Luis Suarez și Neymar au fost loviți în cap de o sticlă cu apă, aruncată din pleuză, de fanii gazdelor. Uruguayanul a căzut la pământ, dar pe reluare s-a văzut că lovitura nu a fost atât de puternică. Barcelona a urcat pe prima poziție a clasamentului, cu 19 puncte, și este urmată de Atletico Madrid și Real Madrid (ambele cu câte 18 puncte, și cu câte un meci mai puțin disputat).