Pentru unele echipe naţionale, meciurile oficiale din 2010 s-au încheiat în acest week-end.
Pentru altele mai urmează o rundă, săptămâna viitoare.
Iată rezultatele înregistrate în această etapă a preliminariilor pentru Campionatul European de fotbal din Ucraina şi Polonia (fără Grupa D, din care face parte România:

Grupa A
Kazahstan – Belgia 0-2 (Ogunjimi 52, 70)
Austria – Azerbaidjan 3-0 (Prodl 3, Arnautović 53, 92)
Germania – Turcia  3-0 (Klose 42, 87, Ozil 79)

Clasament: 1. Germania 9p, 2. Austria 6 p, 3. Turcia 6p, 4. Belgia 3p, 5. Kazahstan 0p, 6. Azerbaidjan 0p
Etapa viitoare (12 octombrie): Azerbaidjan – Turcia, Kazahstan – Germania, Belgia – Austria

Grupa B
Armenia – Slovacia   3-1 (Y. Movsisyan 23, G.Ghazaryan 50, Mkhitaryan 89 / V. Weiss 37)
Andorra – Macedonia 0-2 (Naumoski 42,  Sikov 60)
Irlanda – Rusia 2-3 (Keane 72, Long 78 / Kerzhakov 11, Dzagoev 29, Shirokov 50)

Clasament: 1. Irlanda 6p, 2. Rusia 6 p, 3. Slovacia 6p, 4. Armenia 4p, 5. Macedonia 4p, 6. Andorra 0p.
Etapa viitoare (12 octombrie): Armenia – Andorra, Slovacia – Irlanda, Macedonia – Rusia

Grupa C
Serbia – Estonia 1-3 (Kuzmanović 60 / Kink 63, Vassiljev 73, Luković 91)
Irlanda de Nord – Italia 0-0
Slovenia – Feroe 5-1 (Matavž 25, 36, 66, Novakovič 72, Dedic 84 / Mouritsen 90)

Clasament: 1. Italia 7 p, 2. Estonia 6 p, 3. Slovenia 4 p, 4. Serbia 4 p, 5. Irlanda de Nord 4p, 6. Feroe 0p.
Etapa viitoare (12 octombrie): Feroe – Irlanda de Nord, Estonia – Slovenia, Italia – Serbia

Grupa E
Ungaria – San Marino 8-0 (Rudolf 10, 25, Szalai 17, 27, 48, Koman 59, Dzsudzsák 90, Gera 94)
Moldova – Olanda  0-1 (Huntelaar 37)

Clasament: 1. Olanda 9p, 2. Suedia 6p, 3. Ungaria 6p, 4. Moldova 3p, 5. Finlanda 0p, 6. San Marino 0p.
Etapa viitoare (12 octombrie): Finlanda – Ungaria, Olanda – Suedia, San Marino – Moldova

Grupa F
Georgia – Malta 1-0 (Siradze 90)
Grecia – Letonia 1-0 (Torossidis 58)
Israel – Croaţia 1-2 (Shechter 81 / Kranjčar 36-pen, 41)

Clasament: 1. Georgia 5p, 2. Grecia 5p, 3. Croaţia 4p, 4. Israel 4p, 5. Letonia 3p, 6. Malta 0p
Etapa viitoare (12 octombrie): Letonia – Georgia, Grecia – Israel

Grupa G
Ţara Galilor – Bulgaria 0-1 (Popov 48)
Muntenegru – Elveţia 1-0 (Vučinić 67)

Clasament: 1. Muntenegru 9p, 2. Anglia 6p, 3. Bulgaria 3p, 4. Ţara Galilor 0p, 5. Elveţia 0p
Etapa viitoare (12 octombrie): Elveţia – Ţara Galilor, Anglia – Muntenegru

Grupa H
Cipru – Norvegia 1-2 ( Okkas 58 / Riise 2, Carew 42)
Portugalia – Danemarca  3-1 (Nani 29, 31, Cristiano Ronaldo 85 / R. Carvalho 79 – autogol)

Clasament: 1. Norvegia 9p, 2. Portugalia 4p, 3. Danemarca 3p, 4. Cipru 1p, 5. Islanda 0p
Etapa viitoare (12 octombrie): Danemarca – Cipru, Islanda – Portugalia

Grupa I
Cehia – Scoţia 1-0 (Hubník 70)
Spania – Lituania  3-1 (Llorente 47, 56, David Silva 79 / Sernas 54)

Clasament: 1.Spania 6p, 2. Scoţia 4p, 3. Lituania 4p, 4. Cehia 3p, 5. Liechstenstein 0p
Etapa viitoare (12 octombrie): Liechtenstein – Cehia, Scoţia – Spania