DRAMĂ pe „Arena Națională”. FCSB a fost eliminată de Rapid Viena în play-off. „Roș-albaștrii”, ÎNGROPAȚI de portar

FCSB a câștigat cu scorul de 2-1 confruntarea cu Rapid Viena, din returul paly-off-ului Ligii Europa, dar a fost eliminată de austrieci.

FCSB a încheiat conturile cu Liga Europa. Joi, pe „Arena Națională”, „roș-albaștrii” s-au impus cu scorul de 2-1 în confruntarea cu Rapid Viena, dar au fost eliminați, pentru că în tur au fost învinși cu 1-3. FCSB a început excelent meciul și a deschis scorul prin Harlem Gnohere, în minutul 12, apoi, la finalul primei reprize, Mihai Roman a punctat în minutul 45+2. În repriza a doua, austriecii au redus din diferență după reușita lui Mario Sonnleitner (63). Vienezii au avut o lovitură liberă de la 22 de metri, mingea ieșea în afara terenului, dar portarul Andrei Vlad a trimis-o în teren. Oaspeții au profitat de cadou și au reușit să înscrie golul calificării.