Conference League. Corvinul Hunedoara, învinsă pe teren propriu de Astana cu 1-2

Conference League. Corvinul Hunedoara, învinsă pe teren propriu de Astana cu 1-2 Corvinul Hunedoara. Sursa foto: Facebook/ Corvinul Hunedoara

Echipa Corvinul Hunedoara a pierdut joi seara, pe teren propriu, la Sibiu, scor 1-2, cu formaţia kazahă Astana, în prima manşă a turului al treilea preliminar din Conference League.

Corvinul Hunedoara a jucat curajos pe Municipalul din Sibiu cu Astana. Gazdele au deschis scorul în minutul 37, prin lovitura de cap a lui Antonio Manolache. Kazahii au trecut pe lângă egalare în minutul 45, când Ousmane Camara a luftat în faţa porţii goale. Oaspeţii au egalat în minutul 62, prin acelaşi Camara, pentru ca în minutul 70 portarul hunedorean Lefter să intervină cu un reflex extraordinar la lovitura de cap a lui Geoffrey Chinedu. Tot Chinedu a înscris însă în minutul 80 golul victoriei pentru kazahi, care s-au impus cu 2-1 şi pleacă cu prima şansă în returul din Kazahstan.

CORVINUL: Lefter - Bradu, V. Lica, Manolache, Roger (Cărăruş 85) – D. Pop (Velisar 67), Hrezdac (Chukwu 85) – Al. Neacşa, Ubbink (Gîrbiţă 67), D. Pîrvulescu – M. Lupu (L. Câmpan 79). ANTRENOR: Florin Maxim

ASTANA: Condric - Kazukolovas, Marochkin, Amanovic - Bartolec, Ebong, Gripshi (Kalaica 89), Vorogovskiy - Tomasov, Chinedu (Karimov 84), O. Camara (Ahanonu 86). ANTRENOR: Grigoriy Babayan

Cartonaşe galbene: Manolache 38 / Marochkin 44, Ebong 78

Arbitri: Ishmael Barbara - Roberto Vella, James Muscat – Trustin Farrugia Cann (toţi din Malta)

Arbitri VAR: Chris Kavanagh - Lee Betts (ambii din Anglia)

Sursa: news.ro