Ciprian Marica, aproape de titlu

BUNDESLIGA. VfB Stuttgart, echipă la care evoluează Ciprian Marica, a spulberat ieri liderul Wolfsburg, scor 4-1, şi s-a apropiat la doar două puncte de prima poziţie în clasament cu trei etape înainte de finalul sezonului în Germania.

Intrat în repriza a doua, Marica a avut o ocazie imensă în minutul 86, când a trimis mingea în bara transversală. În următoarea rundă, Stuttgart are un meci teribil în deplasare, cu Schalke 04.

Germania etapa a 31-a:

Bayer Leverkusen  -Arminia Bielefeld 2-2 Energie Cottbus - Bayern München 1-3 VfB Stuttgart - VfL Wolfsburg 4-1 Hannover 96 - Eintracht Frankfurt 1-1 Borussia Dortmund - Karlsruher SC 4-0 TSG 1899 Hoffenheim - 1. FC Köln 2-0 Hertha BSC Berlin - VfL Bochum 2-0