Ce se întâmplă cu Florinel Coman după glumele făcute la adresa lui Becali. Mihai Stoica: „A uitat ceva” Sursă Youtube

După meciul FCSB cu FC Botoșani (1-0), Florinel Coman l-a ironizat pe Gigi Becali, iar remarca nu a fost ignorată de Mihai Stoica. Managerul general al roș-albaștrilor a avut un mesaj pentru fotbalistul „glumeț.”

Florinel Coman (24 de ani) a adus victoria celor de la FCSB cu FC Botoșani (1-0), dar a fost luat în vizor de Mihai Stoica. După ce a declarat că: „Dacă era Mbappe la noi, era schimbat în minutul 20”, o ironie la adresa lui Gigi Becali, managerul general al roș-albaștrilor a avut de spus ultimul cuvânt.

„A uitat să spună ceva. Mbappe n-a fost schimbat, dar au fost schimbaţi alţi doi colegi de-ai lui în prima repriză. A zâmbit, are voie să vorbească. Dacă Gigi nu se supără şi permite chestiile astea, care ar fi problema? E o glumă şi e o glumă bună”, a declarat Mihai Stoica la Orange Sport.

Mihai Stoica a făcut referire la minutul 41 al finalei Campionatului Mondial, Argentina - Franța, 3-3 după prelungiri, 4-2 la loviturile de departajare, când Deschamps i-a înlocuit pe Giroud și Dembele cu Marcus Thuram, respectiv Kolo Muani.

De la ce a pornit totul

În meciul FCSB cu FC Botoșani, Coman a intrat în joc în minutul 64, iar în minutul 78 a înscris unicul gol. Fotbalistul a comparat victoria lui cu anumite momente din Campionatul Mondial.

„Nu am ținut cu nimeni în finală, sincer. Am ținut de la început cu Portugalia, pentru Cristiano. Aseară m-am uitat doar ca un iubitor de fotbal. A fost o finală foarte spectaculoasă. Dacă era Mbappe la noi, era schimbat în minutul 20”, a spus Florinel, el însuși supranumit „Mbappe.”

Sursa foto: Digisport

Reacția lui Gigi Becali

După remarca făcută de Florinel Coman, Gigi Becali a declarat că nu acceptă fotbaliști care dorm și care nu își fac treaba. „Dacă dormea pe teren, normal că era schimbat şi Mbappe, la mine nu contează numele, dar nu vreau jucători indolenţi. Spre exemplu, Olaru n-a fost schimbat niciodată, chiar dacă n-a fost în formă. La fel şi Tavi Popescu, poate a fost schimbat prin repriza a doua.

Dar când văd că jucătorii dorm pe teren, eu îi schimb. Eu, Becali, te schimb imediat. Dacă ai venit la dormitor, te schimb. Aici e război, FCSB nu e dormitor. Mie nu îmi place indolenţa” , a declarat Gigi Becali.