CATASTROFĂ pentru Brazilia. Cvintupla campioană mondială s-a făcut de râs la Copa America

Naționala Braziliei a fost eliminată încă din faza grupelor Copei America, după eșecul suferit, duminică seara, în fața reprezentativei Perului, scor 0-1.

Brazilia a pierdut, duminică, scor 0-1, întâlnirea cu naționala statului Peru, în cadrul Grupei B a Copa America. Singura reușită a meciului i-a aparținut lui Raul Ruidiaz, cel care a marcat cu mâna, în minutul 75. În primele două jocuri, Brazilia a remizat cu Ecuador, scor 0-0, apoi a trecut fără probleme de Haiti, scor 7-1. Mai departe, în „sferturi”, s-au calificat Peru (7 puncte) și Ecuador (5 puncte). Brazilia a terminat pe poziția a treia a grupei, cu patru puncte.