Argentina RISCĂ un DEZASTRU. Vicecampioana MONDIALĂ s-a făcut de râs cu Venezuela și are mari emoții pentru calificarea la CM

Argentina a obținut doar o remiză, scor 1-1, marți noaptea, în partida cu Venezuela, din preliminariile Campionatului Mondial din 2018.

Naționala Argentinei s-a împotmolit, marți noaptea, pe propriul teren, în fața reprezentativei Venezuelei. „Pumele” au obținut un rezultat de egalitatea, scor 1-1 și tremură serios pentru calificarea la Mondialul din Rusia. Oaspeții au deschis scorul în minutul 54, prin John Murillo, gazdele au egalat patru minute mai târziu, după autogolul înscris de Rolf Feltscher. Cu două etape înainte de final, clasamentul din preliminariile Americii de Sud arată astfel: 1. Brazilia 37p, 2. Uruguay 27p, 3. Columbia 26p, 4. Peru 24p, 5. Argentina 24p, 6. Chile 23p, 7. Paraguay 21p, 8. Ecuador 20p, 9. Bolivia 13p, 10. Venezuela 8p. La turneul final se califică direct primele patru echipe, iar locul 5 joacă un meci de baraj.