„Arena Națională” e pe val, la propriu! Imagini rușinoase cu stadionul pe care s-au cheltuit 240 milioane de euro / VIDEO

Partida de aseară, dintre Steaua și FC Voluntari (scor 3-1) a fost marcată de evenimente scandaloase.

Nu pe teren, ci în tribune. Ploaia de aseară „a deranjat” serios infrastructura ultramodernei arene din Capitală, care a costat aproximativ 240 milioane de euro. Acoperișul a cedat în anumite locuri, după doar trei minute de ploaie torențială,„Arena Națională” este practic o copie a stadionului din Frankfurt, însă una nereușită și care a costat de două mai mult. Amintim că la meciul inaugural, România - Franța (0-0), din 2011, gazonul a cedat încă din primul minut de joc. Totuși, pe „Arena Națională” a putut fi organizat un meci de poveste: finala Europa League, din 2012, dintre Atletico Madrid și Athletic Bilbao, 3-0.