NEWS ALERT. VICTORIE mare pentru handbalul românesc! SCM Craiova A CÂȘTIGAT Cupa EHF, după un meci de INFARCT

SCM Craiova a câștigat, vineri, Cupa EHF, după ce a trecut, pe teren propriu, de formația norvegiană Kristiansand, scor 30-25.

SCM Craiova a câștigat, vineri, Cupa EHF. Handbalistele oltence au învins, acasă, formația norvegiană Kristiansand, scor 30-25 (19-12), după ce în tur nordicele se impuseseră cu 26-22. Craiovencele au controlat partida, au condus la pauză cu 7 goluri diferență, după ce în prima repriză tabela a arătat 18-10, iar în actul al doilea, scorul a variat de la 20-12, 23-15, 27-21, la 30-24. S-a terminat 30-25, iar SCM își va așeza trofeul în vitrină.