FOTBAL EUROPEAN. FC Barcelona și Real Madrid, REMIZĂ SPECTACULOASĂ în „El Clasico”. Messi și Ronaldo, pe lista marcatorilor

FC Barcelona și Real Madrid au încheiat nedecis, scor 2-2, derby-ul disputat, duminică, pe „Camp Nou”, în etapa a 36-a a Primerei Division.

FC Barcelona a remizat, duminică, pe teren propriu, la finalul marelui derby cu Real Madrid, scor 2-2. Catalanii erau deja campioni înaintea confruntării din runda a 36-a, așa că miza partidei a fost întreținută de orgolii. Gazdele au deschis scorul prin Luis Suarez, în minutul 10, „galacticii” au restabilit egalitatea după reușita lui Cristiano Ronaldo. Barcelona a evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea Sergi Roberto (45+3), dar au marcat în a doua repriză, grație lui Lionel Messi (52). Scorul final a fost stabilit de galezul Gareth Bale, cel care a punctat în minutul 72.