Radu, debut la Lazio

> Cupa Italiei. Ştefan Radu a fost titular în primul său meci pentru Lazio. Romanii au câştigat cu 2-1 partida de aseară cu Fiorentina, calificându-se în semifinalele Cupei Italiei. La echipa „viola“ Mutu a fost doar rezervă. Celelalte calificate în penultima fază a competiţiei sunt AS Roma şi Catania. Partida Juventus - Inter s-a disputat după închiderea ediţiei.

> Anglia, etapa a 24-a: Arsenal - Newcastle 3-0, Bolton - Fulham 0-0, Sunderland - Birmingham 2-0, Middlesbrough - Wigan 1-0. Meciurile Derby County - Manchester City , Everton - Tottenham, West Ham - Liverpool, Chelsea - Reading şi Manchester United - Portsmouth s-au disputat aseară, după închiderea ediţiei. Clasament: 1. Arsenal - 57 puncte (24 jocuri), 2. Man. Utd - 54p (23 j), 3. Chelsea - 50 p (23 j).

> Cupa Germaniei. Echipa Bayern München s-a calificat în sferturile de finală, în urma victoriei obţinute marţi seară, în „optimi“, în faţa formaţiei Wuppertal, din divizia a treia, scor 5-2. În „sferturi“ s-au mai calificat: Hoffenheim, din divizia a doua (2-1 cu Hansa Rostock), TSV München 1860, din divizia a doua (3-2 cu Alemannia Aachen), Borussia Dortmund (2-1 cu Werder Bremen). Partidele Essen (D3) - Hamburger SV, Werder Bremen II (D3) - VfB Stuttgart, Iena (D2) - Arminia Bielefeld şi Wolfsburg - Schalke 04 s-au disputat aseară, după închiderea ediţiei.