Radu a pierdut duelul cu Chivu

Inter Milano a câştigat cu 2-1 partida de aseară cu Lazio Roma, cei doi fundaşi români Cristi Chivu şi Ştefan Radu fiind titulari, însă având evoluţii slabe.

Romanii au deschis scorul prin Tommaso Rocchi, însă Diego Milito a egalat scorul până la pauză. Chivu, care s-a făcut de râs în prima parte printr-un luft de toată frumuseţea, a fost înlocuit înaintea reprizei secunde. Şansele ca românul să rămână la Inter, în urma evoluţiei de aseară, sunt infime, gruparea de pe "Giuseppe Meazza" neavând deocamdată intenţia de a-i prelungi angajamentul.

Nici Radu Ştefan nu a convins. Fundaşul a fost certat la finalul meciului de antrenorul Edy Reja şi de mai mulţi coechipieri. Golul victoriei gazdelor a fost marcat de Giampaolo Pazzini. Inter e pe locul 4 în clasament, la şase punte de liderul Juventus, în timp ce Lazio ocupă poziţia a cincea, cu două puncte mai puţin.