FCSB A CÂȘTIGAT al 3-lea meci CONSECUTIV în Liga Europa și este ca și CALIFICATĂ în primăvara europeană

FCSB s-a impus cu scorul de 2-1 în partida disputată, joi, în deplasare, cu israelienii de la Hapoel Beer Sheva, în grupele Ligii Europa.

FCSB a câștigat cu 2-1 jocul disputat în deplasare, pe terenul israelienilor de la Hapoel Beer Sheva, în Grupa G a Ligii Europa. La pauză, tabela nu consemnase niciun gol marcat, iar în repriza a doua, cei care au spart gheața au fost oaspeții. „Roș-albaștrii” au deschis scorul prin Harlem Gnohere (70). Același atacant și-a trecut în cont „dubla”, în minutul 75, iar gazdele au redus din diferență prin Isaac Cuenca (87). În minutul 89, Hapoel ar fi trebuit să beneficieze de o lovitură de la 11 metri, după ce Planici a atins mingea, cu mâna, dar arbitrul olandez Kevin Blom n-a dictat nimic. În cealaltă dispută din Grupa G, Lugano a învins-o pe Plzen, pe teren propriu, scor 3-2.

FCSB are maximum de puncte - 9 - după trei etape și este urmată în clasament de Lugano, Plzen și Hapoel, toate cu câte 3 puncte.