Tricolorii au pierdut şi cu Spania

Naţionala de polo a României a cedat azi, la Eindhoven, în faţa selecţionatei Spaniei, cu scorul de 10-12, în al doilea meci din Grupa B din cadrul Campionatelor Europene.

Tricolorii s-au ţinut scai de iberici în primele două sferturi, scorul la pauza mare fiind 7-7. Spania s-a desprins pe final. Ghiban, Matei şi Radu au marcat de câte două ori pentru naţionala ţării noastre. Ieri, tricolorii au cedat şi ieri, cu scorul de 10-7 (2-1,3-2, 2-1,3-3), în faţa campioanei continentale en-titre, Croaţia. Golurile României au fost marcate de Iosep, Ghiban, Buşilă, Kadar, Radu şi Ramiro Georgescu (2).

Tricolorii trebuie să încheie grupa pe penultimul loc şi să câştige duelul pentru locul 9 pentru a ajunge la turneul pre-olimpic de la Edmonton. Misiunea este aproape imposibilă.