Evenimentul Zilei > Sport > TENIS. Wozniacki şi Radwanska merg în semifinalele Turneului Campioanelor
TENIS. Wozniacki şi Radwanska merg în semifinalele Turneului Campioanelor

După 70 de minute de joc, jucătoarea daneză Caroline Wozniacki a câştigat, astăzi, partida contra cehoaicei Petra Kvitova, cu scorul de 6-2, 6-3, in ultima partidă a Grupei Albe a competiţiei de la Singapore

Wozniacki (locul 8 WTA) este câştigătoarea grupei, cu trei victorii din trei meciuri şi a reuşit să acceadă în semifinalele Turneului Campioanelor alături de tenismena poloneză Agnieszka Radwanska (6 WTA), care a cedat, tot astăzi, în faţa Mariei Şarapova.

În primul meci al zilei, Şarapova a învins-o în trei seturi pe Radwanska, scor 7-5, 6-7, 6-2, însă a ratat calificarea în semifinalele Turneului Campioanelor, deoarece  a pierdut un set în acest meci.

Astfel, ocupantele locurilor 2 şi 3 în clasamentul WTA, Maria Şarapova, respectiv Petra Kvitova au părăsit concursul.

Publicat in categoriile: Sport