Steaua rămâne fără victorie în 2014!

„Roș-albaștrii” au două egaluri și două înfrângeri în meciurile amicale disputate în acest an.

Steaua a remizat, scor 1-1, în partida amicală disputată luni seară, la Marbella (Spania), cu formația germană Union Berlin, din liga a doua. Echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf a deschis scorul în minutul 49, prin atacantul italian Federico Piovaccari, dar s-a trezit egalată cu cinci minute înainte de final, când Terodde a marcat pentru echipa aflată pe locul 5 în 2.Bundesliga. În precedentele partide amicale disputate de la reluarea pregătirilor, „roș-albaștrii” au pierdut cu FC Nurnberg (scor 1-5) și cu FC Luzern (0-1) și au remizat, 0-0, cu Werder Bremen. În meciul cu Union Berlin, antrenorul Laurențiu Reghecampf a folosit următorii jucători: Tătărușanu - Georgievski (46, Râpă), Varela (46, Gardoș), Szukala (74, Aldea), Pârvulescu (46, Latovlevici) - Bourceanu 46, (Ad. Popa), Pintilii (12, Prepeliță) - Chipciu (60, Keșeru), Iancu (46, Stanciu), Tănase (60, Răduț) - Kapetanos (46, Piovaccari). Ultima partidă amicală a Stelei în cantonamentul de la Marbella va avea loc miercuri, împotriva formației azere FC Baku (ora 19.00, Digi Sport 1).