Oţelul a remizat cu Pandurii

Oţelul Galaţi a încheiat la egalitate, astăzi, pe teren propriu, scor 1-1, primul meci al etapei cu numărul 25 din Liga I, jucat împotriva formaţiei Pandurii Târgu Jiu.

Galăţenii au deschis scorul prin Iorga, în timp ce gorjenii au egalat, în ultimul minut al primei părţi, prin Vranjes. Dacă oaspeţii nu au reuşit încă nicio victorie în retur şi ocupă locul 16 - retrogradabil -, cu 25 de puncte strânse în tot atâtea etape, gazdele de astăzi traversează o perioadă foarte bună, reuşind să acumuleze 14 puncte în a doua jumătate a sezonului în Liga I.

Pandurii au adunat nouă puncte în cele 12 meciuri jucate în deplasare, fiind echipa cu cel mai slab atac în partidele jucate pe terenuri străine - 6 goluri. De cealată parte, Oţelul nu se simte prea bine în acest sezon la Galaţi, strângând 19 puncte în 13 partide şi primind 16 goluri. Cu toate acestea, elevii lui Dorinel Munteanu ar fi putut urca pe locul şapte în clasament - la egalitate de puncte cu Rapid - dacă ar fi învins astăzi echipa antrenată de Sorin Cârţu.

Oţelul Galaţi - Pandurii Târgu Jiu 1-1 Au marcat: Iorga (28) - Vranjes (45) Eliminat: Axente (Oţelul) în minutul 22

Oţelul Galaţi: Grahovac, S. Ilie, Sg. Costin, Sârghi, Rîpă, Ochiroşii, Giurgiu, G. Paraschiv, G. Neagu, L. Iorga, Axente. Antrenor: Dorinel Munteanu Pandurii Târgu Jiu: R. Stanca, Popete, Martinovici, Chibulcutean, Cardoso, Tremonti, Murgan, Nalaţi, D. Orac, Vranjes, Raskovic. Antrenor: Sorin Cârţu LIGA I: ETAPA A 25-A - PROGRAM