Liga I: Chiajna - Ceahlăul 2-0. Ilfovenii, la un pas să piardă la "masa verde"

Concordia Chiajna a învins astăzi Ceahlăul Piatra-Neamț, scor 2-0, într-un meci contând pentru etapa a 24-a a Ligii I la fotbal. Partida a fost întreruptă în final, preţ de 10 minute, după ce nocturna stadionului din Chiajna s-a stins.

Întâlnirea de la Chiajna a fost un adevărat derby al retrogradării. Concordia și Ceahlăul aflându-se în luptă pentru evitarea retrogradării. Meciul a fost întrerupt în minutul 88 preţ de zece minute, deoarece nocturna s-a stins. Dacă nu s-ar fi aprins în timp util, Concordia pierdea meciul la "masa verde".

Concordia a contabilizat o nouă victorie cu Reghecampf pe bancă şi speră în salvarea de la retrogradare. Chiajna a urcat un loc în clasament.

Chiajna - Ceahlăul 2-0 Marcatori: Popa 72. Dos Santos 75 CHIAJNA: Niţă - Krumov, Mamele, D. Bratu, Guilherme - Ad. Popa, Muzac, L. Filip, Vl. Munteanu - Rocha, V. Dinu Rezerve: Gospodinov, Alex, Petrovici, I. Iordache, R. Iancu, Mihalcea, Răsdan Antrenor: L. Reghecampf

CEAHLĂUL: Villadsen - Dumitraş, Viţelaru, Ichim, Ţepeş - Monroy, Onciu - Muscalu, Golubovici, Stana - M. Constantinescu Rezerve: Jicha, Drugă, Gafiţa, Cazan, Ad. Popa II, Bădescu, Fabbron Antrenor: Costel Enache min. 88 - meciul e întrerupt. După mai multe "rateuri", nocturna stadionului din Chiajna a cedat! Meciul e întrerupt de aproximativ 4 minute - partida a fost reluată după aproximativ 10 minute de întrerupere