În urma rezultatelor de aseară, Steaua şi-a aflat adversarul din turul trei. Echipa din Ghencea va evolua în compania formaţiei Spartak Trnava (Slovacia).
Zimbrul Chişinău a fost aproape de o mare surpriză, eliminarea elveţienilor de la Young Boys. Învinşi în tur, 0-1, moldovenii au recuperat handicapul, au dus meciul în prelungiri şi la loviturile de departajare, dar în cele din urmă au cedat.

Iată rezultate înregistrate aseară în manşa secundă a turului doi preliminar al Ligii Europa:

FC Shirak (Armenia) – Bnei Yehuda (Israel) 0-2 0-1
Dila Gori (Georgia) – AGF Arhus (Danemarca) 2-1 3-1
Ordabasy (Kazahstan) – Rosenborg (Norvegia) 2-2 1-2
Metalurg Skopje (Macedonia) – Ruch Chorzow (Polonia) 1-3 0-3
Gandzasar Kapan (Armenia) – Servette FC (Elveţia) 0-2 1-3
Celik Niksic (Muntenegru) – Metalurg Doneţk (Ucraina) 0-7 2-4
KuPS Kuopio (Finlanda) – M. Netanya (Israel) 2-1 0-1
Elfsborg (Suedia) – Dacia Chişinău (Moldova) 0-1 2-0
FC Gomel (Belarus) – FK Renova (Macedonia) 2-0 0-1
Inter Turku (Finlanda) – Twente (Olanda) 1-1 0-5
FC Aktobe (Kazahstan) – FC Milsami Orhei (Moldova) 2-4 3-0
FC Budapest Honved (Ungaria) – FC Anji Mahacikala (Rusia) 0-1 0-4
MYPA (Finlanda) – Rapid (România) 1-3 0-2
Suduva (Lituania) – Vojvodina (Serbia) 1-1 0-4
SV Ried (Austria) – FC Şahtor Soligorsk (Belarus) 1-1 0-0
Kalmar (Suedia) – Osijek (Croaţia) 3-1 3-0
Aalesund (Norvegia)
– KF Tirana (Albania) 1-1 5-0
Tromso IL (Norvegia) – Olimpija Ljubljana (Slovenia) 0-0 1-0, după prelungiri
ŢSKA Sofia (Bulgaria) – Mura (Slovenia) 0-0 1-1
Asteras Tripolis FC (Grecia) – FC Inter Baku (Azerbaidjan) 1-1 1-1, după prelungiri
Asteras s-a calificat la loviturile de departajare (4-2)
Anorthosis Famagusta (Cipru) – FC Levadia Tallin (Estonia) 3-1 3-0
Zimbru Chişinău (Moldova) – Young Boys (Elveţia) 0-1 1-0, după prelungiri
Young Boys s-a calificat la loviturile de departajare (4-1)
La Gantoise (Belgia) – FC Differdange O3 (Luxemburg) 1-0 3-2
Senica (Slovacia) – APOEL Nicosia (Cipru) 0-2 0-1
Sligo Rovers (Irlanda) – Spartak Trnava (Slovacia) 1-3 1-1
Lech Poznan (Polonia) – Xäzär Länkäran FK (Azerbaidjan) 1-1 1-0
FK Zeta (Muntenegru) – JJK Jyvakyla (Finlanda) 2-3 1-0
FC Viktoria Plzen (Cehia) – FC Metalurgi Rustavi (Georgia) 3-1 2-0
Vitesse (Olanda) – PFC Lokomotiv Plovdiv 1936 (Bulgaria) 4-4 3-1
Steaua Roşie Belgrad (Serbia) – Naftan Novopolotsk (Belarus) 4-3 3-3
Legia Varşovia (Polonia) – SK Liepajas Metalurgs (Letonia) 2-2 5-1
Videoton (Ungaria) – Slovan Bratislava (Slovacia) 1-1 0-0
St Johnstone (Scoţia) – Eskisehirspor (Turcia) 0-2 1-1
Portadown FC (Irlanda de Nord) – NK Slaven Koprivnica (Croaţia) 0-6 2-4
St Patrick’s (Irlanda) – Siroki Brijeg (Bosnia-Herţegovina) 1-1 2-1, după prelungiri
FK Sarajevo (Bosnia-Herţegovina) – PFC Levski Sofia (Bulgaria) 0-1 3-1
Admira Wacker (Austria) – Zalgiris Vilnius (Lituania) 1-1 5-1
Thor (Islanda) – Mlada Boleslav (Cehia) 0-3 0-1
Skonto Riga (Letonia) – Hajduk Split (Croaţia) 0-2 1-0
FH Hafnarfj̦rdur (Islanda) РAIK Solna (Suedia) 1-1 0-1