LIGA EUROPA. Meciuri DRAMATICE în semifinalele. Ajax Amsterdam și Manchester United s-au CALIFICAT cu mari emoții în finală

Jose Mourinho (Manchester)
Autor: | | 0 Comentarii | 1687 Vizualizari

Ajax Amsterdam și Manchester United s-au calificat, joi, în finala Ligii Europa, după ce le-au eliminat, în semifinale, pe Olympique Lyon și Celta Vigo.

Ajax Amsterdam s-a calificat, într-o finală europeană, după o pauză de 21 de ani. Joi, olandezii au trecut în semifinale, de Olympique Lyon, după ce au câștigat în tur cu 4-1 și au pierdut în manșa a doua scor 1-3. În Franța, „lăncierii” au deschis scorul prin Kasper Dolberg (27), iar gazdele au punctat prin Alexandre Lacazette (45 - penalty și 45+1) și Rachid Ghezzal (81). În minutul 84, Nick Viergever, de la Ajax, a fost eliminat. Ultima finală jucată de Ajax a fost cea din 1996, disputată contra lui Juventus Torino, în Liga Campionilor. Italienii s-au impus cu 1-1 și 4-2 după executarea loviturilor de departajare.

În cealaltă semifinală, Manchester United și Celta Vigo au încheiat la egalitate, scor 1-1. Marouane Fellaini a deschis scorul pentru „diavoli”, în minutul 17, oaspeții au egalat prin Facundo Roncaglia (85). În minutul 88, Eric Bailly, de la gazde, și Facundo Roncaglia au fost eliminați de arbitrul român Ovidiu Hațegan. Finala Ligii Europa se va disputa pe 24 mai, la Stockholm.

Tema zilei
18:14 Firea a oferit DETALII INCENDIARE din culisele PSD. ATAC DEVASTATOR la adresa lui Dragnea 18:13 ZÂNZANIE în PSD! ARDELENII ies la ATAC. Planul EXTREM pentru SUSȚINEREA lui Dragnea 18:11 Se strâng rândurile în jurul lui DRAGNEA. DEMOCRAȚIA partidului este CONTESTATĂ 18:08 STĂNESCU nu-l mai SUPORTĂ pe DRAGNEA. Mesaj AGRESIV de ULTIMĂ ORĂ 18:04 REACȚIE din GUVERN cu privire la SCRISOAREA CELOR TREI GREI. „Momentul este PROST ales” 17:58 DRAGNEA NU mai ARE de ALES! DEMISIA sau CĂDEREA GUVERNULUI? PSD poate PIERDE MAJORITATEA în PARLAMENT, dacă actualul LIDER NU SE REATRAGE 17:37 Partizanii lui DRAGNEA activează OPȚIUNEA NUCLEARĂ. Acuzații de COLABORARE cu STATUL PARALEL. „Parcă e venită din LABORATORUL KOVESI-MAIOR-COLDEA!” 17:01 ATACURI repetate în PSD. O întreagă ORGANIZAȚIE de partid SUSȚINE scrisoarea împotriva lui DRAGNEA. 16:25 DRAGNEA vs PSD. Un nume GREU din PARTID susține SCRISOAREA CELOR TREI. 15:50 REACȚIA lui DRAGNEA la LOVITURA de PALAT. „Despre DEMISIE discutăm în CExN” 15:09 Firea nu-l uită şi nu-l iartă pe Dragnea. ATACUL CARE SPUNE TOTUL despre intenţiile ei. News alert 15:07 Cei trei grei vs. Dragnea. SCRISOARE DESCHISĂ INCENDIARĂ despre „starea Partidului Social Democrat”. Breaking news 15:05 Dragnea, APROAPE de FINAL. „DEMERSUL PERVERS” din SCRISOAREA CELOR 3 îi poate fi FATAL. ÎL TRĂDEAZĂ şi Dăncilă? Analiza lui Dan Andronic 15:04 E clar, DRAGNEA ESTE ÎNCOLŢIT din toate părţile! Încă o LOVITURĂ DE RĂSUNET în interiorul PSD 14:14 Ponta CONFIRMĂ COLAPSUL LUI DRAGNEA! Cine urmează la conducerea PSD? 14:08 Dragnea A PRIMIT MAREA VESTE de la Instanța Supremă. DECIZIE DE ULTIMĂ ORĂ pentru liderul PSD. Breaking news 13:07 Ștefănescu reacţionează după SCRISOAREA CELOR 3. Se ştie când SE VA DA CEA MAI APRIGĂ BĂTĂLIE pentru putere în PSD 12:57 Ion Cristoiu a surprins DETALIUL NEVĂZUT din scrisoarea celor 3? ÎNTREBAREA al cărei răspuns POATE FI SALVAREA LUI DRAGNEA. Alertă 12:14 Ultimatumul Vioricăi Dăncilă pentru Liviu Dragnea! Cât mai rămâne în funcție? Editorial de Anca Andrei