CAMPIONATUL MONDIAL. Meci SUBMEDIOCRU între Maroc și Iran. Perșii au dat marea LOVITURĂ în minutul 90+5

Naționala Iranului s-a impus, vineri, scor 1-0, în confruntarea cu reprezentativa Marocului, disputată la Sankt Petersburg, în Grupa B a turneului final

Maroc și Iran s-au întâlnit, vineri, la Sankt Petersburg, într-o partidă din Grupa B a Campionatului Mondial, iar asiaticii s-au impus cu scorul de 1-0, gol marcat la ultima fază. Africanii au început meciul cu elan ofensiv, dar după primele 20 de minute, în care iranienii s-au baricadat în fața propriului careu, ritmul partidei a scăzut dramatic. Ambele formații s-au pierdut într-un război de uzură și au încercat să anuleze jocul adversarului. Confruntarea, una dintre cele mai plictisitoare din istoria Cupei Mondiale, a fost decisă de autogolul marocanului Azziz Bouhaddouz, din minutul 90+5.