CAMPIONATUL MONDIAL. Belgia a făcut INSTRUCȚIE cu Panama. Erou în prima repriză, portarul dinamovist Penedo a fost EXECUTAT de „diavolii roșii”

Belgia a câștigat cu scorul de 3-0 partida disputată, luni, împotriva reprezentativei din Panama, în Grupa G a Campionatului Mondial.

Naționala de fotbal a Belgiei a debutat cu o victorie consistentă la turneul final din Rusia. Luni, la Soci, „diavolii roșii” au trecut de reprezentativa statului Panama, scor 3-0, într-o confruntare din Grupa G. Belgienii s-au lovit de reflexele portarului dinamovist Jaime Penedo, cel care a scăpat fără gol în primele 45 de minute. Însă, în repriza a doua, Belgia a început să concretizeze. Dries Mertens a deschis scorul în minutul 47, apoi Romelu Lukaku a bifat „o dublă” în minutele 69 și 75.