Brăneşti - Pandurii 2-0

Victoria Brăneşti a învins, cu scorul de 2-0, Pandurii Târgu Jiu într-un meci contând pentru etapa a 8-a a Ligii I la fotbal. Meciul s-a jucat la Buzău.

Aflată pe ultimul loc în Liga I înaintea partidei, Victoria Brăneşti a obţinut toate cele trei puncte puse în joc prin golurile marcate în debutul reprizei secunde de Marincău şi Simion. Pandurii rămâne astfel doar cu victoria reconfortantă în faţa Craiovei, scor 3-1, singura din acest sezon. - în minutul 40 al meciului, centralul Istrate i-a arătat doar cartonaşul galben lui Nicoară la un fault "criminal" asupra lui Pintilii. Culmea, Nicoară a protestat vehement la decizia arbitrului! - în ultimele minute de joc, Eduard Nicoară şi Bogdan Străuţ au fost eliminaţi, însă Victoria Brăneşti a reuşit să se impună în faţa gorjenilor şi cu doar nouă jucători pe teren Brăneşti - Pandurii 2-0 Marcatori: Marincău (52), Simion (53)

Brăneşti: Stoicescu, Străuţ, Sg. Bar, Marincău, Ed. Nicola, B. Oprea, D. Popa , Olariu, Nicoară, Cp. Prodan, V. Simion Antrenor: Ilie Stan

Pandurii: M. Popa, Grecu, Chiricheş, Viera, G. Matei, C. Băcilă, Pintilii, Cl. Voiculeţ, D. Orac, Apostu, I. Iordache Antrenor: Ionuţ Badea

Arbitri: Dragoş Istrate (central) - Andrei Constantinescu, Valentin Avram (asistenţi) - Mihai Ene (rezervă) LIGA I: Etapa a 8-a - Program