CAMPIONATUL MONDIAL. ȘOC la turneul final. Argentina a fost BLOCATĂ de ADMIRABILA echipă a Islandei. Messi a ratat un PENALTY

Argentina a remizat, sâmbătă, la Moscova, cu Islanda (scor 1-1), într-o confruntare din Grupa D a Campionatului Mondial de Fotbal.

Islanda a oferit prima mare suspriză a Campionatului Mondial, după ce a reușit să țină în frâu, sâmbătă, reprezentativa Argentinei, în fața căreia nu s-a predat și a remizat, scor 1-1. Sud-americanii au deschis scorul prin Kun Aguero (19), nordicii au remizat datorită lui Alfred Finnbogason, în minutul 24. Argentina a dominat total meciul, islandezii s-au apărat, au contraatacat în câteva ocazii și au rezistat asaltului advers. În minutul 64, Lionel Messi a ratat o lovitură de la 11 metri și partida s-a încheiat la egalitate.