TENIS. Simona Halep, meci EPUIZANT la Montreal. Românca s-a CALIFICAT în optimile de finală, apoi a trecut și de Venus Williams

Simona Halep
Autor: | | 0 Comentarii | 3842 Vizualizari

Simona Halep s-a calificat, joi seară, în optimile de finală ale turneului de la Montreal, după ce a învins-o pe Anastasia Pavlyuchenkova, scor 7-6(9), 4-6, 7-5.

UPDATE. Simona s-a calificat în sferturile de finală de la Montreal. În „optimi”, lidera ierarhiei mondiale a trecut de Venus Williams, fără probleme, scor 6-2, 6-2.

Simona Halep, locul 1 WTA, a reușit s-o elimine, joi, pe rusoaica Anastasia Pavlyuchenkova (28 WTA), după un meci solicitant, întins pe durata a trei seturi. Românca a câștigat cu 7-6(9), 4-6, 7-5, și s-a calificat în „optimile” turneului de la Montreal. Meciul a durat 3 ore și 10 minute, a început joi dimineața și a fost întrerupt în primul set, la 4-3 pentru rusoaică, din cauza ploii. Joi noaptea, Halep o va întâlni pe Venus Williams (14 WTA), iar învingătoarea se va califica în „sferturi”.