ȘOC ÎN CUPA ROMÂNIEI. Deținătoarea trofeului a fost eliminată. Patronul anunță măsuri drastice!

Astra Giurgiu a fost eliminată, astăzi, de Dacia Mioveni, într-o partidă din „șaisprezecimile Cupei României. „Alb-negrii” au pierdut în fața divizionarei secunde cu scorul de 1-3.

Astra Giurgiu a pierdut meciul jucat în deplasare cu cei de la Dacia Mioveni (scor 1-3) în „șaisprezecimile” Cupei României. Deținătorii trofeului au deschis scorul în minutul 17, prin Cristescu, dar divizionara secundă a egalat prin Stoica (19). Cu trei minute înaintea finalului primei părți, cei din Mioveni au trecut în avantaj, datorită golului ce i-a aparținut lui Popa. Scorul final a fost stabilit de Mârzeanu (90).  După acest rezultat, postul antrenorului Daniel Isăilă este amenințat, iar Ioan Niculae, patronul giurgiuvenilor anunță furtuna.

„O ruşine de echipă, vom lupta să scăpăm de retrogradare. Măsurile vor fi drastice, atât vă spun”, a tunat omul de afaceri.