SITUAȚIE INCREDIBILĂ ÎN CUPA SPANIEI: Jucătorii de la Santander au boicotat meciul cu Sociedad!

Partida dintre Racing Santander și Real Sociedad, din manșa secundă a „sferturilor” Cupei Spaniei, a durat numai 30 de secunde!

Neplătiți de mai multe luni, jucătorii de la formația Racing Santander, din liga a treia spaniolă, au găsit o modalitate inedită de a protesta. Aceștia au intrat pe teren joi seară, la partida de pe teren propriu cu Real Sociedad, contând pentru returul sferturilor de finală ale Cupei Spaniei, dar au refuzat să joace, rămânând la centrul terenului și ținându-se de umeri! După ce a discutat cu căpitanul echipei gazdă, care l-a asigurat că el și colegii săi nu au deloc de gând să dispute această partidă, arbitrul a decis să pună punct meciului, după doar 30 de secunde trecute de la fluierul de start. Real Sociedad, care câștigase partida tur cu 3-1, va primi, mai mult ca sigur, victoria la „masa verde” și va merge în semifinale, unde se va duela cu FC Barcelona. În celălalt meci din semifinale, Real Madrid va juca cu Atletico Madrid. Racing Santander riscă o amendă și excluderea din ediția viitoare a Cupei Spaniei.