Liga I: Rapid - Sportul 2-0

Rapid a învins în această seară Sportul Studenţesc cu 2-0 într-o partidă contând pentru etapa a 16-a a Ligii I la fotbal.

Rapid a rezolvat partida încă din prima repriză.

Deac a deschis scorul în minutul 23, iar Grigore l-a majorat 11 minute mai târziu.

Răzvan Lucescu, antrenorul echipei Rapid, a urmărit meciul din tribună, el fiind suspendat.

Rapid - Sportul 2-0 Marcatori: Deac (23), N. Grigore (34)

Rapid: D. Coman - Creţu, Marcos Antonio, Oros, Bozovici - N. Grigore (Apostol '82), Alexa, Grigorie - Roman, Pancu (Herea '64), Deac (Surdu '72) Antrenor: Răzvan Lucescu

Sportul: Popescu - Raţiu, Patriche (Cheţan '83), Lung, Maxim - Lazăr (Târnăcop '60), Ghinga, Nicola, Ferfelea - Curelea (Nistor '76), Dobre Antrenor: Daniel Isăilă

Cartonaşe galbene: Alexa '58 / Raţiu '45, Dobre '56, Patriche '58.

Arbitri: Teodor Crăciunescu - Sebastian Gheorghe, Marius Marchidanu - Marius Bocăneală