LIGA I. FCSB s-a desprins în clasament, după VICTORIA cu CS „U” Craiova. Scene TERIFIANTE în timpul partidei. Florin Niță l-a salvat pe Andrei Ivan de la o TRAGEDIE. Sora atacantului a avut și ea nevoie de îngrijiri medicale

FCSB s-a impus, duminică, pe terenul formației CS „U” Craiova, scor 0-1, într-o partidă din etapa a 5-a a play-off-ului campionatului intern. În minutul 34, Andrei Ivan a trecut printr-un moment dramatic.

FCSB a câștigat, duminică, partida jucată, la Turnu Severin, contra celor de la CS „U” Craiova, în runda a 5-a a play-off-ului campionatului intern. „Roș-albaștrii” s-au impus cu scorul de 1-0, grație unui gol marcat în repriza secundă, de Harlem Gnohere (73). Trupa lui Laurențiu Reghecampf se află pe primul loc al clasamentului și profită de egalul înregistra, tot duminică, de FC Viitorul, în deplasarea de la CFR Cluj, scor 0-0. FCSB a strâns 36 de puncte, Viitorul - 34. Pe poziția a 3-a se clasează Craiova, cu 29 de puncte. Luni seară se dispută meciul Astra Giurgiu - Dinamo.

Jocul de la Severin a avut parte de un moment groaznic. În minutul 34, în urma unui duel aerian cu Mihai Bălașa, olteanul Andrei Ivan a căzut inconștient. Sesizând pericolul, Florin Niță, portarul de la FCSB, s-a îndreptat rapid spre atacant și i-a băgat mâna în gură pentru ca Ivan să nu-și înghită limba. Pe teren a intervenit și o ambulanță și echipajul medical l-a pus pe picioare pe Andrei Ivan, care a continuat meciul. Sora jucătorului s-a simțit rău după ce a văzut prin ce a trecut jucătorul Craiovei și a făcut o cădere de tensiune. Și ea a fost dusă la salvare, spre finalul primei reprize.