LIGA I. Dinamo și FCSB AU REMIZAT în DERBY-ul campionatului. „Câinii”, egalați după ce au condus cu 2-0 în minutul 84

Dinamo și FCSB au încheiat la egalitate, scor 2-2, partida disputată, duminică, pe „Arena Națională”, în etapa a 25-a a campionatului intern

Dinamo și FCSB au terminat nedecis, scor 2-2, derby-ul jucat, duminică, pe „Arena Națională”, în runda a 25-a a campionatului intern. Oaspeții au început cu elan și au ratat o mare ocazie, prin Gabi Enache, care n-a nimrit poarta, din poziție centrală, de la 7 metri. Dinamoviștii au lovit și au deschis scorul prin Ivan Pesici, în minutul 20. „Roș-albaștrii” au dominat haotic, nu și-au creat ocazii importante de gol, iar până la pauză nu s-a mai înscris. În partea a doua, Nicolae Dică l-a trimis pe teren și pe Constantin Budescu, menajat pentru returul cu Lazio. Dinamo și-a dublat avantajul în minutul 57, după ce Gabriel Torje l-a ridiculizat pe Valerică Găman, iar portarul Andrei Vlad a greșit nepermis. Meciul părea să se îndrepte spre un succes al echipei din Ștefan cel Mare, dar în minutul 84 Denis Man a redus din diferență, pentru ca în minutul 90+3 Filipe Teixeiră să egaleze după o fază la care defensiva „roș-albă” era cu gândul la petrecerea din vestiar.