Iată programul:
Canotaj

11.30 – recalificări două rame masculin, patru rame masculin categorie uşoară, proba individuală masculin şi feminin, serii două rame categorie uşoară feminin, două rame categorie uşoară masculin, 8+1 feminin.
Badminton
10.30 – tur preliminar simplu masculin şi feminin, dublu masculin şi feminin, dublu mixt.
Baschet masculin, tur preliminar:
11.00 – Nigeria – Tunisia (grupa A)
13.15 – Brazilia – Australia (grupa B)
16.30 – Statele Unite ale Americii – Franţa (grupa A)
18.45 – Spania – China (grupa B)
22.00 – Rusia – Marea Britanie (grupa B)
00.15 – Argentina – Lituania (grupa B)
Volei pe plajă
11.00 – calificări masculin şi feminin
Box
15.30 şi 22.30 – 16-imi de finală – 60 de kilograme masculin
17.00 şi 00.00 – 16-imi de finală -69 de kilograme masculin
Kaiac – canoe slalom
15.30 serii eliminatorii C1 şi K1 masculin
Ciclism pe şosea
14.00 – cursa feminină
Echitaţie
12.00 – a doua manşă de dresaj din cadrul concursului complet individual şi pe echipe
Scrimă
12.30 şi 19.00 sabie individual masculin
Fotbal masculin, a doua etapă:
14.00 – Egipt – Noua Zeelandă (grupa C) la Manchester
16.30 – Mexic – Gabon (grupa B) la Coventry
17.00 – Brazilia – Belarus (grupa C) la Manchester
19.00 – Senegal – Uruguay (grupa A) la Londra
19.00 – Japonia – Maroc (grupa D) la Newcastle
19.15 – Coreea de Sud – Elveţia (grupa B) la Coventry
21.45 – Marea Britanie – Statele Unite ale Americii (grupa A) la Londra
21.45 – Spania – Honduras (grupa D) la Newcastle
Gimnastică artistică
11.30 – calificări feminin
Haltere
12.00 şi 19.00 – 56 de kilograme masculin
14.30 şi 17.30 – 53 de kilograme feminin
Handbal masculin, primul tur
11.30 – Islanda – Argentina (grupa A)
13.15 – Croaţia – Coreea de Sud (grupa B)
16.30 – Suedia – Tunisia (grupa A)
18.15 – Spania – Serbia (grupa B)
21.30 – Franţa – Marea Britanie (grupa A)
23.15 – Ungaria – Danemarca (grupa B)
Hochei pe iarbă feminin, primul tur
10.30 – Noua Zeelandă – Australia (grupa B)
12.45 – Olanda – Belgia (grupa A)
14.45 – China – Coreea de Sud (grupa A)
18.00 – Argentina – Africa de Sud (grupa B)
21.00 – Marea Britanie – Japonia (grupa A)
23.15 – Germania – Statele Unite ale Americii (grupa B)
Judo
11.30 şi 16.00 – 66 de kilograme masculin, 52 de kilograme feminin
Nataţie
12.00 – serii 100 de metri spate feminin, 200 de metri liber masculin, 100 de metri bras feminin, 100 de metri spate masculin, 400 de metri liber feminin, ştafeta 4×100 de metri masculin
21.30 – finală 100 de metri fluture feminin, semifinale 200 de metri liber masculin, semifinale 100 de metri bras feminin, semifinale 200 de metri liber masculin, semifinale 100 de metri bras feminin, finală 100 de metri masculin, finală 4×100 de metri liber masculin, finală 400 de metri liber feminin.
Sărituri în apă
17.00 – trambulină 3 metri sincron feminin
Tenis
12.30 – primul tur simplu masculin şi feminin, dublu masculin şi feminin
Tenis de masă
11.00 – turul doi simplu masculin şi feminin
20.00 – turul trei simplu feminin
Tir
11.00 – 10 metri pistol feminin, talere feminin
Tir cu arcul
11.00 şi 17.00 – proba pe echipe feminină
Yachting
14.00 cursele 1 şi 2 Finn masculin, Star masculin, primul tur Eliott 6 metri feminin
Volei masculin, primul tur
11.30 – Marea Britanie – Bulgaria (grupa A)
13.30 – Rusia – Germania (grupa B)
16.45 – Australia – Argentina (grupa A)
18.45 – Statele Unite ale Americii – Serbia (grupa B)
22.00 – Italia – Polonia (grupa A)
00.00 – Brazilia – Tunisia (grupa B)
Polo masculin
Faza grupelor:
12.00 – Grecia – Croaţia (grupa A)
13.20 – Kazahstan – Spania (grupa A)
16.10 – Italia – Australia (grupa A)
17.30 – Ungaria – Serbia (grupa B)
20.20 – România – Marea Britanie (grupa B)
21.40 – Muntenegru – Statele Unite ale Americii (grupa B)

Te-ar putea interesa și: