Ibrahimovic, gol și la un pas de bătaie cu un adversar. „Mă simt bine când mă enervez” | VIDEO

Excentricul atacant suedez Zlatan Ibrahimovic a ieșit încă o dată la rampă. Nordicul a marcat un nou gol pentru LA Galaxy și a avut un conflict cu un jucător de la Real Salt Lake pe teren.

În vârstă de 37 de ani, Zlatan Ibrahimovic a înscris pentru a marcat un nou gol pentru LA Galaxy în victoria cu Real Salt Lake, scor 2-1, în Major Soccer League (MLS).

Pe teren, suedezul a avut ceva de împărțit cu Nedum Onuoha, jucătorul lui Real Salt Lake. În minutul 60, Ibrahomovic l-a faultat pe fundașul britanic, iar de aici a pornit totul. După un schimb de replici dure, Ibrahimovic nu l-a iertat și la provocat până la finalul partidei. Onuoha a declarat că „Ibracadabra” l-a amenințat de câteva ori imediat după fliuerul final.

La final a venit să își ceară scuze de la mine pentru că din minutul 60 nu s-a oprit din a-mi spune ce mi-ar face și cum o să îmi facă rău pentru acest meci. Acesta este jucătorul care e imaginea MLS, așa cum o susține și el”, a spus fundașul de la Real Salt Lake.

Mă cunosc. Mă simt bine când mă enervez. Trebuie să mă activez uneori, altfel e totul prea ușor”, a declarat Ibrahimovic. Suedezul a mers în vestiar după Onuoha, pentru a-i cere scuze, dar britanicul a refuzat să-l asculte.