HANDBAL. CSM București, VICTORIE CATEGORICĂ în meciul cu Metz. „Tigroaicele” sunt ca și CALIFICATE în semifinalele Ligii Campionilor

CSM București s-a impus, vineri, pe teren propriu, în confruntarea cu Metz (scor 34-21), din prima manșă a semifinalelor Ligii Campionilor.

CSM București a făcut un meci senzațional în prima manșă a semifinalelor Ligii Campionilor. Vineri seară, pe teren propriu, „tigroaicele” au făcut instrucție cu franțuzoaicele de la Metz și s-au impus cu scorul de 34-21 (19-13). În repriza a doua, echipa oaspete n-a marcat niciun gol timp de 12 minute, iar handbalistele de la CSM au zburdat pe teren și s-au distanțat confortabil. Partida retur se va desfășura în Franța, la data de 12 aprilie.