Curtea de Argeş - Rapid 1-2

Internaţional Curtea de Argeş a avut lovitura de start în meciul cu Rapid şi în minutul 9 Băcilă a înscris primul gol pentru argeşeni. În minutul 51, Grigorie aduce egalarea scorului. Peste 7 minute, Săpunăru marchează un nou gol pentru Rapid. Meciul s-a încheiat cu victoria Rapidului.

Argeşenii au cel mai slab palmares pe teren propriu dintre toate echipele din Liga I, elevii lui Ionuţ Badea acumulând doar şapte puncte în 12 partide. Internaţional ocupă locul 16 în clasament - retrogradabil -, fiind la un punct distanţă de Politehnica Iaşi, echipă care a pierdut ieri, la Piatra Neamţ. De cealaltă parte, Rapid vine la Piteşti cu Ioan Andone pe banca tehnică, fostul tehnician al echipelor Dinamo Bucureşti sau CFR Cluj înţelegându-se cu George Copos în această săptămână. Giuleştenii (locul 7 în clasament) nu sunt o forţă în meciurile jucate în deplasare, adunând 13 puncte în 12 meciuri. În tur, Rapid a câştigat clar duelul cu Internaţional, scor 4-0. INTERNAŢIONAL - RAPID 1-2