CAMPIONATUL MONDIAL. Echipa care A ZDROBIT România în preliminarii a debutat cu o ÎNFRÂNGERE în fața Senegalului

Polonia a pierdut, scor 1-2, confruntarea cu reprezentativa Senegalului, disputată, marți, la Moscova, în Grupa H a turneului final.

Reprezentativa Senegalului s-a impus în confruntarea cu Polonia, jucată, marți, în Grupa H a Campionatului Mondial. Africanii au deschis scorul în minutul 37, după autogolul lui Thiago Cionek, apoi și-au dublat avantajul în repriza a doua, grație reușitei lui Mbaye Niang (69). „Leșii” au redus din diferență datorită lui Grzegorz Krychowiak (86), dar n-au putut să mai salveze nimic. În celălalt meci al Grupei H, Columbia a cedat în partida cu Japonia, scor 1-2. În preliminarii, Polonia învinsese România, scor 3-0 și 3-1.