Dică i-a FELICITAT pe jucători, Gigi Becali a luat FOC: „Doar un TÂMPIT ar FELICITA jucătorii după o ÎNFRÂNGERE”

Gigi Becali a fost necruțător după eșecul suferit de FCSB, vineri, în partida cu CSM Poli Iași, scor 0-1. Patronul i-a criticat aspru pe unii jucători.

FCSB s-a împiedicat în partida cu CSM Poli Iași, scor 0-1, iar Nicolae Dică și-a felicitat jucătorii după acest eșec. În schimb, Gigi Becali i-a criticat fără milă pe fotbaliștii care nu au dat randament și n-a pierdut timpul cu vorbe protocolare. Finanțatorul a indicat și vinovații pentru această înfrângere.

„Jocul e bun când câștigi meciul. Jocul e bun când e mingea numai la tine. Dică a felicitat jucătorii, dar eu nu pot face asta. Dacă facem o analiză, vedem că banda stângă a fost moartă. Momcilovici a fost din alt film. Partea dreaptă, unde a fost Teixeira, a fost moartă. A pierdut toate baloanele. Dică a greșit că l-a pus pe Nedelcu să joace după ce a venit de la echipa națională. Nu ai cum să câștigi un meci dacă joci cu 3 jucători în afara jocului. Trebuia să-l scoată pe Teixeira și să-l bage pe Man, iar pe Ovidiu Popescu în locul lui Nedelcu. De acum încolo o să-i cer antrenorului să facă două schimbări la pauză. Trebuie scoși afară, adversarii l-au batjocorit pe Marko (n.r. Momcilovici). Am să-i spun că vreau schimbări în minutul 20. Dacă nu văd, o să mă impun eu. Ce, acum ne e rușine să scoatem jucătorii din teren?! Doar un tâmpit ar felicita jucătorii după o înfrângere. Trebuie să spui adevărul la televizor când vezi că Momcilovici și Teixeira pierd toate baloanele", a spus Becali la Digi Sport.