Rusescu a renăscut în Portugalia

23_Raul_Rusescu_RP
Autor: | | 0 Comentarii | 609 Vizualizari

Fostul atacant al Stelei a făcut din nou un meci bun pentru actuala sa formaţie, Sporting Braga.

###Lui Raul Rusescu (25 de ani) îi prieşte de minune împrumutul de la FC Sevilla la Sporting Braga! Fostul atacant al Stelei a dat un gol, o pasă de gol şi a scos un penalty pentru echipa sa, care a câştigat cu 5-0 pe teren propriu în faţa celor de la Belenenses, într-o partidă disputată sâmbătă seară, în Grupa C a Cupei Ligii Portugaliei. Mai întâi, în minutul 3, Rusescu a obţinut penalty-ul din care Alan a deschis scorul. Fostul stelist a fost faultat în careul advers de Meira, care a luat şi "roşu". Apoi, în minutul 41, Rusescu i-a pasat decisiv lui Rafa, care a înscris golul al doilea al celor de la Braga, iar în minutul 82, românul a marcat ultimul gol al partidei, după o pasă primită de la Baiano. Pantilimon, criticat de englezi Cu portarul Costel Pantilimon titular, Manchester City a acces în optimile de finală ale Cupei Angliei. Partida n-a început însă deloc bine pentru "cetăţeni", care, pe teren propriu, au fost conduşi la pauză cu 2-0 de Watford, formaţie din liga secundă. Elevii lui Manuel Pellegrini au întors însă scorul în repriza secundă, învingând în final cu 4-2. Pantilimon a fost criticat de jurnaliştii englezi, care i-au reproşat primirea celui de-al doilea gol. Atacantul Ciprian Marica a fost ieri integralist la Getafe, dar nu şi-a putut ajuta echipa să nu piardă (0-1) pe terenul celor de la Almeria.

Sigur faci aceeasi greseala! Cum se fierb ouale pentru a le vopsi de Paste! Ce nu stiai!