JO DE IARNĂ: Maria Mazilu, ultimul loc la skeleton. Ce au făcut alți români

romania_soci
Autor: | | 0 Comentarii | 225 Vizualizari

Sportiva româncă a înregistrat timpul de un minut, 59 de secunde şi 88 de sutimi.

###Sportiva Maria Marinela Mazilu ocupă locul 20, ultimul, după disputarea primelor două manşe ale probei individuale de skeleton feminin din cadrul Jocurilor Olimpice de iarnă de la Soci. Mazilu a fost înregistrată, joi, după primele două manşe, cu timpul de un minut, 59 de secunde şi 88 de sutimi. Pe primul loc se află britanica Elizabeth Yarnold, cu timpul 1:56.89. Manşele 3 şi 4 sunt programate vineri. La rândul ei, Timea Sara a terminat pe locul 62 proba de schi fond 10 kilometri clasic. Românca a înregistrat timpul de 34 de minute, 48 de secunde şi două zecimi. Justyna Kowalczyk a câştigat medalia de aur, pe locul doi s-a clasat sportiva suedeză Charlotte Kalla, iar poziţia a treia a fost ocupată de norvegianca Therese Johaug.

Olguta Vasilescu, DEZLANTUITA! Atac fara precedent la Carmen Iohannis! Ce vrea sa faca la referendum