FOTBAL EUROPEAN: Torje a prins pofta golului

Gabriel Torje a marcat al doilea gol pentru Granada, astă-seară, în partida cu Mallorca, câştigată de formaţia lui cu 2-1.

Într-o etapă dominată de supermeciul Barcelona - Real Madrid, Granada, formaţia la care este împrumutat Gabi Torje, s-a impus azi, în deplasare, cu 2-0, în faţa celor de la Mallorca. Primul eveniment notabil a fost eliminarea lui Nsue, de la gazde, la faza care Torje a scos penalty-ul transformat de Arabi în minutul 65. Apoi, în minutul 67, Brahimi, de la Granada, a fost trimis la cabine pentru două cartonaşe galbene. Gabi Torje a făcut 2-0 în minutul 76, iar Hemed a redus din diferenţă, cu patru minute înainte de final. Fostul dinamovist va fi prezent mâine la reunirea lotului pentru "dubla" cu Turcia şi Olanda.