FOTBAL EUROPEAN. Încă două echipe s-au calificat în „SFERTURI”. Meci DRAMATIC la Madrid, decis după 8 serii de penalty-uri

Atletico Madrid s-a calificat, marți, în „sferturile” Ligii Campionilor, după victoria obținută, pe teren propriu, în fața olandezilor de la PSV Eindhoven, scor 8-7, după executarea loviturilor de departajare.

Atletico Madrid s-a calificat în sferturile de finală ale Ligii Campionilor, după ce a eliminat-o, marți, pe PSV Eindhoven. După 0-0 în tur, cele două echipe nu au reușit să marcheze pe „Vicente Calderon”, nici în timpul regulamentar, nici în prelungiri. La penalty-uri, fiecare formație a marcat în primele 7 serii, apoi Narsingh a șutat în bara transversală, iar Juanfran a calificat-o pe Atletico în faza următoare.

În cealaltă partidă a serii, Manchester City a încheiat la egalitate, acasă, scor 0-0, confruntarea cu Dinamo Kiev. Enlgezii merg mai departe pentru că au învins în tur cu scorul de 3-1.