FOTBAL EUROPEAN: Etapă nebună în Anglia, cu minimum 3 goluri pe meci. Tamaş, titular la WBA

Etapa de fotbal programată astăzi în Anglia a adus victorii la scor pentru granzii Manchester City, Chelsea Londra şi Arsenal Londra.

Manchester City - Sunderland 3-0 Kolarov (5), Aguero (60), Milner (89)

Chelsea - Norwich 4-1 Torres (14), Lampard (22), Hazard (31), Ivanovici (76) / Holt (11)

Swansea - Reading 2-2 Michu (71), Routledge (78) / Pogrebniak (31), Hunt (44)

West Bromwich Albion - QPR 3-2 Morrison (5), Gera (23), Mulumbu (85) / Taarabt (35), Granero (90+1) Titular la gazde, Gabi Tamaş a fost schimbat la pauză. El a încasat un cartonaş galben, în minutul 25. Wigan - Everton 2-2 A. Kone (10), Di Santo (23) / Jelavici (11), Baines (87 - penalty) West Ham United - Arsenal 1-3 Diame (21) / Giroud (41), Walcott (77), Cazorla (83) În clasament, după 7 runde, Chelsea este lider, cu 19 puncte (o singură remiză), pe următoarele poziţii fiind campioana Manchester City (15p) şi Everton (14p). Pe 4 stă WBA, formaţia lui Tamaş, cu 14 puncte.