LIGA CAMPIONILOR. Barcelona - Atletico Madrid 1-1, Manchester United - Bayern Munchen 1-1. Nu s-a decis NIMIC! Totul se joacă peste o săptămână, în RETUR

Prima manșă a „sferturilor” Ligii Campionilor a înregistrat două meciuri agreabile, încheiate cu două rezultate de egalitate.

În prima seară a sferuturilor de finală din Liga Campionilor s-a dat o bătălie pe viață și pe moarte pentru un loc în penultimul act al competiției, dar lucrurile nu sunt deloc clare. FC Barcelona a remizat pe „Camp Nou”, scor 1-1, contra celor de la Atletico Madrid. Oaspeții au deschis scorul în minutul 56, prin Diego, dar gazdele au revenit cu 20 de minute înainte de final, datorită lui Neymar. Săptămâna viitoare va avea loc meciul-retur, pe arena „Vicente Calderon”.

Tot aseară, pe „Old Trafford”, Manchester a remizat cu Bayern Muchen, scor 1-1. Gazdele au trecut în avantaj, grație inspirației lui Vidici (58), dar câțtigătoarea ultimei ediții a Ligii Campionilor a egalat prin Schweinsteiger (67). Returul dublei manșe va avea loc miercuri, 9 aprilie, în Germania.

Astăzi, de la ora 21.45 sunt programate celelalte două meciuri ale sferturilor de finală: Real Madrid - Borussia Dortmund și PSG - Chelsea.