Dramă pentru Cosmin Moţi! Bulgarii de la Ludogoreţ au fost eliminaţi în minutul 90+8

Fundaşul Cosmin Moţi a părăsit preliminariile Ligii Campionilor în mod dramatic după înfrângerea suferitp în Croaţia, în ultimele secunde.

Formaţia Ludogoreţ Razgrad, campioana Bulgariei, a fost eliminată miercuri de Dinamo Zagreb, în turul doi preliminar al Ligii Campionilor. După ce în manşa-tur, în Bulgaria, scorul a fost 1-1, în retur, oaspeţii au condus cu 1-0 şi 2-1, dar au fost egalaţi. Victoria şi calificarea croaţilor a venit în minutul 90+8 după reuşita lui Vida. Arbitrul german Felix Zwayer a indicat cinci minute de prelungire dar a prelungit meciul cu 8. La Ludogoreţ a jucat şi Cosmin Moţi, cel care a fost introdus pe teren în minutul 88. Din cauza calificării Dinamo Zagreb, CFR Cluj, campioana României, nu va fi cap de serie în cazul în care se va califica în play-off-ul Ligii Campionilor. Locul a fost ocupat de formaţia croată.