Ce a făcut antrenorul lui Liverpool după golul cinci reușit de Real Madrid. „Nu mai ai suficiente lacrimi pentru a plânge” Sursa foto: thisisanfield.com/

Jurgen Klopp, antrenorul lui Liverpool, a avut o reacție neașteptată după meciul cu Real Madrid. El a spus că nu mai are nici lacrimi pentru a plânge.

Jurgen Klopp, antrenorul lui Liverpool, a avut o reacție neașteptată după meciuș cu Real Madrid din „optimile” Champions League, meci pierdut de „cormorani” cu 2-5. Starea lui de spirit s-a schimbat după golul de 5-2 reușit de Benzema în minutul 67.

Imediat după golul secund al francezului, camerele televiziunilor s-au îndreptat direct spre privirea lui Klopp. Acesta era cu zâmbetul pe buze, chiar dacă echipa lui pierdea. „Când nu mai ai suficiente lacrimi pentru a plânge, n-ai ce să faci decât să râzi. Klopp știe mai bine”, a scris un fan Liverpool pe Twitter, în timp ce un alt susținător „The Reds” fost mai vehement: „Nimic nu mă enervează mai mult decât să-l văd pe Klopp râzând în timp ce noi pierdem”.

Microbiștii l-au criticat pe Jurgen Klopp și după finala UCL pierdută în fața Realului în mai 2022: „Unde este finala anul viitor? La Istanbul? Rezervați hotelul!”, a spus Klopp la acel moment, potrivit GSP.

Cum s-a desfășurat meciul

Liverpool a deschis scorul după 101 secunde. A urmat o ocazie a lui Rodrygo, iar la cealaltă poartă, Salah nu a nimerit ținta. „Cormoranii” au făcut 2-0 în minutul 14, după o gafă a lui Courtois, taxată de Salah. Madridul a redus diferența peste doar 7 minute, prin Vinicius. Echipa lui Klopp a irosit o șansă uriașă în minutul 25. Vinicius a egalat în minutul 36.

Jurgen Klopp

În minutul 47, Militao a făcut 3-2 pentru Real Madrid, iar Karim Benzema a punctat în minutul 55. Francezul a reușit dubla în minutul 67. Meciul a fost arbitrat de Istvan Kovacs. Pe internet, microbiștii au făcut haz de necaz de erorile lui Courtois și Alisson Becker. Ei au râs și de Liverpool și de clasica transformare a lui Real din Champions League.

Liverpool vs. Real Madrid

Liverpool: Alisson - Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson - Henderson, Fabinho, Bajcetic - Salah, Gakpo, Nunez Rezerve: Adrian, Kelleher, F. Carvalho, D. Jota, Elliot, Firmino, Jones, Keita, Matip, Milner, Oxlade-Chamberlain, Tsimikas Antrenor: Jurgen Klopp

Real Madrid: Courtois - Carvajal, Militao, Rudiger, Alaba - Valverde, Camavinga, Modric - Rodrygo, Benzema, Vinicius Junior Rezerve: Lunin, Arribas, Asensio, Ceballos, Nacho Fernandez, Hazard, Kroos, Lucas, Martin, Odriozola, Rodriguez, Vallejo Antrenor: Carlo Ancelotti